Sve vesti
Priča o Radio Somboru, priča o svima nama
Priča o Radio Somboru - radio stanici koja je posle 44 godine zauvek nestala iz etra priča je koja se desila u drugim opštinskim radio stanicama. Stihijska privatizacija vodila je ka gašenju, a slušoaci na lokalu ostali su bez radijskog informativnog programa i programa na jezicima nacionalnih manjina.
Kako će opravdati to što su dali milione fantomima
Sve vesti, koje je "Brif media net doo" iz Petrovaradina trebao da putem svog sajta brif.rs uradi za 13.200.000 dinara koliko je ove godine dobio na osam medijskih konkursa, preuzete su od drugih medija.
Može li fejsbuk da informiše u malim sredinama?
Srem je deo Vojvodine u kom je registrovano 16 elektronskih i 10 štampanih medija, te dvadesetak informativnih sajtova.
Slobodu govora ubijaju, zar ne?
Ko bi bio pozvaniji da nešto kaže o slobodi govora u Srbiji, od zrenjaninskog sociologa Miroslava Samardžića, čoveka koji je svojevremeno skupo platio svaku javno izgovorenu reč.
Mediji traže više slobode, Vlada bez konkretnog odgovora
Stanje u srpskim medijama sve je teže, kvalitet sadržaja koji se nudi građanima drastično opada, a više se ne gase samo emisije, već i mnogobrojni kvalitetni mediji.
Krah ideje sufinansiranja medijskih sadržaja na lokalnom nivou
Proces sufinansiranja medijskih sadržaja od javnog interesa počeo je da se realizuje marta 2015. godine.
Rizik da Srbija dobije nove "pravno nevidljive" građane
Nepoznanica šta će biti sa izbeglicama koje su zaglavljene na teritorije Srbije uvećala je rizik da broj "pravno nevidljivih" građana naraste.
Bečej - primer tolerancije i uvažavanja bogatstva različitosti
Diskriminacija po nacionalnoj osnovi jedno je od najosetljivijih pitanja u zemljama Balkana.
Nekada je stvar dobrog vaspitanja bilo znanje jezika komšija
Sombor je grad sa ukupno 85.903 stanovnika.
Da li biste se oženili s Romkinjom ili se udali za Roma?
U Sremu, pored većinskog srpskog stanovništva žive još četiri nacionalne zajednice: Hrvati, Slovaci, Mađari i Romi.
Zrenjanin: Dobro stanje međunacionalnih odnosa
U Gradu Zrenjaninu, kao višenacionalnoj sredini sa većinskim srpskim stanovništvom, vodi se računa o poštovanju prava manjina i mnogi lokalni akti usmereni su u tom pravcu.
Multikulturalnost Vojvodine - stvarnost ili mit
Multikulturalizam, uz tolerantnost, bio je jedan od pojmova koji se vezivao za Vojvodinu. Međutim, mnogi tvrde da se danas o njemu sve manje može govoriti.
O projektu
Projekat "Mreža 21" realizuje Radio 021 u partnerstvu sa još 20 vojvođanskih medija tražeći odgovore na pitanja sudske efikasnosti, budžetske odgovornosti i ljudskih prava, a kako bi doprineo sposobnosti društva da se pripremi za članstvo u EU.
Projekat se sastoji od serije radijskih i TV emisija, istraživačkih tekstova, istraživanja javnog mnjenja i edukativne kampanje.
Stavovi izneseni na ovoj multimedijalnoj platformi pripadaju autorima projekta i ni na koji način ne predstavljaju stavove Evropske unije.
Radijske emisije
Projekat "Mreža 21", između ostalog, predviđa proizvodnju radijskih emisija na ključne teme iz domena pravosuđa, korupcije i ljudskih prava.
Ovde ih možete slušati ili preuzeti za emitovanje na vašoj radio stanici.
Televizijske emisije
Tri televizijske polusatne emisije, koje se bave temama sudske efikasnosti, budžetske odgovornosti i ljudskih prava, obrađuju konkretne slučajeve iz pomenutih oblasti i sublimiraju sve aspekte problematike u okviru tri važna segmenta srpskog društva.
Ovde možete pogledati i preuzeti za emitovanje sve TV emisije u produkciji 021.